Kita

10 dalykų kinų namuose, prie kurių negalėjau priprasti

Pirmą kartą į Šanchajų išvykau prieš 7 metus, tiesiog draugiško vizito metu. Jei kas nors man tuo metu būtų pasakęs, kad išsinuomosiu sau butą Kinijoje, greičiausiai būčiau pamanęs, kad jie išprotėjo. Tačiau gyvenimas pasikeičia ir kartais mums nutinka dalykų, kurių niekada nesitikėjome.

Aš daugiau nei metus nuomojau butą mažame miestelyje Wudang kalnuose ir susipažinau su kinų gyvenimo būdu. Ir turiu pasakyti, kad jis labai skiriasi nuo to, prie kurio buvau įpratęs. Ypač kaime.

10 dalykų kinų namuose, prie kurių negalėjau priprasti

Kavinė viename iš kinų maisto festivalių

Kinai retai kviečia svečius į savo namus. Tai pernelyg varginanti, nes pietų stalą sudaro daugybė patiekalų. Jei draugai nori susiburti, jie eina į restoraną. Tai gana pigu, net turint omenyje kinų tradicijas, kad kvietėjas moka už visus. Wudang mieste puikūs pietūs 5 žmonėms kainuos apie 50 USD. Draugai dažniausiai pakviečia vienas kitą paeiliui.

Daugelyje namų nėra dušo ir tualeto. Be daugiabučių namų, mūsų mieste yra daugybė vieno aukšto namų, kurie atrodo kaip betoninės dėžutės. Interjerai yra labai paprasti, tačiau privalomi 2 dalykai: ant durų užrašyti simboliai, linkintys sėkmės, ir Mao Zedongo portretas didžiausiame kambaryje. Tokių namų tualetai paprastai yra lauke, be dušo. Valytoja iš mūsų „kung-fu“ mokyklos gyvena tokiame name ir darbe prausiasi.

10 dalykų kinų namuose, prie kurių negalėjau priprasti

Bet net jei yra vonios kambarys, tualetinio dubenėlio jame nerasite. Netgi moderniuose daugiabučiuose namuose jie neturi „tradicinių“ praustuvų. Vietoj to, jie turi grindų keptuves. Kinai mano, kad geriau virškinti.

Vanduo iš dušo nuteka tiesiai ant grindų. Jie turi vonias tik labai brangiuose viešbučiuose ir kai kurie turtingi žmonės dideliuose miestuose gali sau leisti. Kalbant apie poilsį, jie naudojasi tik dušu (kurį prausiasi vakare, o ne ryte), ir jis yra tiesiai virš grindų. Mano vonios kambaryje vanduo bėga nuo grindų iki tualeto. Tas pats pasakytina ir apie skalbimo mašiną. Ar tai nėra patogu? Jūs plaunate save ir tuo pačiu metu plaunate grindis.

10 dalykų kinų namuose, prie kurių negalėjau priprasti

Taip atrodo įprastų kiniškų apartamentų vonios kambariai.

Virtuvės paprastai yra labai mažos. Net ne maža, o mažytė. Pakanka vietos tik kriauklei, porai stalčių ir viryklei. Viryklė visada veikia dujomis, nes jie gamina maistą wok – specialioje kinietiškoje keptuvėje, kuriai reikia didelio karščio. Tuo pačiu metu nėra centrinio dujų tiekimo. Jie virtuvėje laiko balionus su išpilstytomis dujomis.

Išnuomoti būstą Kinijoje yra gana brangu. Mūsų mieste esančio buto nuomos mokestis yra nuo 150 USD iki 200 USD per mėnesį. Brangiausia yra maždaug 300 USD, tačiau kainų įvairovė yra didžiulė. Maži kambariai Šanchajuje kainuos nuo 600 USD per mėnesį, o tinkamų butų nuomos mokesčiai bus didesni nei 2 500–3 000 USD per mėnesį.

10 dalykų kinų namuose, prie kurių negalėjau priprasti

Namuose jie neturi praustuvų, bet restoranuose. Tai garsusis „tualeto“ restoranas Šanchajuje.

Nauji namai baigti be langų rėmų. Kai nauji savininkai perka butą, jie patys turi nustatyti stiklinius langus. Štai kodėl jūs dažnai matote tuščias kaimynų balkonų langų skyles, ant kurių džiovinami skalbiniai. Turiu pasakyti, kad vaizdas gana slegiantis.

Nepriklausomai nuo grindų, langai ir balkonai yra uždengti. Kinai sako, kad jie nustato barus ne dėl vagių, bet norėdami išvengti vaikų iškritimo iš langų. Be to, beveik kiekvienas gyvenamasis kompleksas turi savo apsaugą ir vartus, kurie naktimis būna uždaryti.

10 dalykų kinų namuose, prie kurių negalėjau priprasti

 

Čia nėra centrinio šildymo sistemos , todėl vonios kambariuose yra elektriniai šildytuvai. Dar vienas esminis kinų vonios kambario elementas yra elektrinė šildymo lempa ant lubų. Kas žino už ką …

Kinijos pietuose ir centrinėje dalyje jų namuose nėra šildymo . Mano draugai mano, kad žiemos temperatūra nuo 32 ° F iki 50 ° F iš tikrųjų yra šilta, ir jie tiesiog neįsivaizduoja, kokia ji yra, kai lauke 32 ° F ir 40 ° F. Kinams tai nelabai rūpi. Jie tiesiog apsiauna viršutinius drabužius savo namuose. O betoninių dėžių gyventojai savo namuose netgi kūreno atvira malka.

10 dalykų kinų namuose, prie kurių negalėjau priprasti

Vestuvės tipiškuose kinų namuose su supaprastintu interjeru

Norėčiau pakalbėti su tais, kurie gali pakomentuoti „Aš niekada tokio nemačiau Kinijoje“ ar ką nors panašaus. Kinija nėra tik didžiulė šalis. Tai šalis, kurioje 2 kaimyninių kaimų žmonės negali suprasti vienas kito, nes kalba skirtingomis tarmėmis. Tai šalis, kurioje jums patinkančio maisto viename mieste negalima rasti kitame. Aš tiesiog dalinuosi savo asmenine patirtimi, tačiau netvirtinu, kad ji yra universali.

Kokia jūsų nuomonė apie straipsnį? Dalykitės ja žemiau esančiuose komentaruose arba paspauskite mygtuką „Patinka“.

Straipsniai, kurie jums patiks

3 Zodiako Ženklų Poros, kuriom žadama geriausia ateitis

admin

Vyras parašė aistros kupiną tekstą savo meilužei, tačiau šią žinią gavo jo žmona

admin

Fotografas pakvietė moteris, kurios vedė prieš dešimtmečius, apsivilkti senas vestuvines sukneles

admin